Tööõigus

Küsimus: Sõidukompensatsiooni saamise õigus15.03.2011

Tere,
Käin oma elukohast 80 km kaugusele tööle, kuna minu erialane töö sai elukohas otsa ning mind saadeti tööle teise piirkonda.
Kas mul on õigus saada sõidukompensatsiooni?
Tänan

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Lp Küsija,
Teie elukoha kaugus töökohast ei ole määrav. Oluline on see, mis on töölepingu järgi Teie töökohaks. Kui Teid on saadetud tööle väljaspool töölepingus kokkulepitud kohta kaugemale, kui 50 km, siis loetakse seda lähetuseks ja Teil tekib õigus nõuda sõidukulude hüvitamist. Siseriikliku lähetuse korral päevarahasid ei maksta, kuid muud lähetusega seotud kulud hüvitatakse kuludokumentide alusel.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu