Tööõigus

Küsimus: Kas töötajal on õigus tööandjalt nõuda aastatetaguseid palgateatisi?05.04.2012

Tere!
Kas mul on õigus tööandja raamatupidajalt saada palgalipikud (kuni 3a. vanused)?
Kas seaduses on mõni paragrahv, millele viidates võiksin enda palgalipikuid nõuda? Kõiki palgateatisi pole enam alles ning töötajatele, kes on käinud küsimas, pole neid antud.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Teil on õigus esitada tööandjale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta nõue viidates Töölepingu seaduse (TLS) § 28 lg 2 p 12 ja Individuaalse töövaidluse lahendamise seaduse (ITLS) § 6 lg 3-le.

Soovitan esitada nõue kirjalikult ning korrektselt, siis ei näe selle mittetäitmiseks vähimatki põhjust.

Õiglaste ootuste täitumist soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu