Tööõigus

Küsimus: Kuidas saab tööandja jätkata töösuhet lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendustöötajaga?07.04.2012

Millised on tööandja võimalused jätkata töösuhet hoopis lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendajaga? Lapsepuhukuselt naaseja kasvatab alla 3-aastast last.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Loen ridade vahelt välja, et asendustöötaja on tublim, kui asendatav? Ausaid variante tean kahte:
1. Panna kaks inimest sama tööd tegema, mis suure tõenäosusega ei ole rentaabel.
2. Lapsepuhkuselt naaseja läheb ise ära, mis on vähetõenäoline, sest sellisel juhul ei ole tal Töötukassast palju abi.

Ülejäänud variandid on seaduse auke ära kasutavad piiripealsed JOKK-skeemid, mis soodsate asjaolude kokkulangemisel ja õige asjaajamise korral on osutunud õiguskindlaks, aga nende avaldamine siin portaalis võib küll lahendada üksikjuhtumi kuid samas looks võimaluse laiemateks kuritarvitusteks.
Parimat otsust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu