Tööõigus

Küsimus: Miks ma pean maksma oma haiguslehel oldud päevade eest tööandjale tagasi?13.04.2012

Olin ametlikult haiguslehel (mitte ära küsmimine või midagi sellist). Saades kätte palga, leidsin, et minult on maha arvestatud haigusraha, mida maksis tööandja. Minu palk koosneb miinimumist+tulemustasu ja tulemustasust see maha võetigi. Töölepingus sellist punkti ei ole.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie küsimuses puudub info, mille eest makstakse tulemustasu ja kuidas see on reguleeritud. Talupojamõistus ütleb, et kui haigusraha ikkagi arvestati, aga samapalju võeti tulemustasust maha, siis tundub see loogiline, sest haiguse eest tulemustasu maksta oleks ju kummaline. Täpsemaks vastamiseks oleks vaja teada rohkem algandmeid, alustades tulemustasu maksmise korrast ja lõpetades töötasu arvutuskäiguga palgalehel.
Soovides selgeid ja õiglaseid suhteid:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu