Tööõigus

Küsimus: Riigipühale eelnev tööpäev lasteaias17.03.2011

Tere!
Soovin teada, kuidas peab olema lühendatud tööpäeval avatud lasteaed, mille valverühm on avatud 7.00 - 19.00 ja teised rühmad 7.30 - 18.00?
Kas olen õigesti aru saanud, et valverühm on avatud kella 16-ni ja ülejäänud 15-ni?
Tänan

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.
Töölepinguseadus § 53 lubab Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelnevat tööpäeva lühendada tööandjal kolme tunni võrra, seega on tööpäev vastavalt ettenähtud tööajale täpselt kolme tunni võrra lühem. Olete õigesti aru saanud.

Lugupidamisega,
Merike Michelson

http://www.metiabi.eu
info@metiabi.eu