Tööõigus

Küsimus: Kas tööandjal on õigus mind mitte edutada, kuna minu vanale töökohale on raske inimest leida?27.04.2012

Firmas otsitakse inimest teisele ametikohale. Sobin selleks ideaalselt, sest teen seda tööd oma töö kõrvalt juba mõnda aega niikuinii, kuid olen kuulnud, et ma seda kohta ei saa, kuna minu praegusele kohale on raske inimest leida (raske töö, madal palk - vastab tõele, et sinna palju kandidaate ei oleks). Kui tööandja mulle seda ka isiklikult tunnistab, kas mul on mingeid õigusi?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui töötajate ebavõrdne kohtlemine ei ole tõendatav, siis ettevõtte personalipoliitika ja karjäärisüsteem on tööandja otsustada. Töölepingule alla kirjutades nõustusite oma praeguse töö ja palgaga. Õigus ja õiglus ei käi alati käsikäes. Soovitaksin siiski tööandjaga otse rääkida, tuues välja oma motivatsiooni ja senised väärtused, mida saaksite teisel ametikohal ettevõtte heaks rakendada.
Edukaid läbirääkimis soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu