Tööõigus

Küsimus: Kas võib töögraafikut teha nii, et olen 5 pikka päeva järjest tööl?14.05.2012

Olen müüja. Pood avatud 10-20. Tööpäev algab 9.30 ja lõpeb 20.30. Graafiku järgi olen tööl 5 päeva järjest, vaba oli ainult 1 päev. Samas järgmine nädal 5 vaba päeva ja siis uuesti 2 tööl. Ma ei saa nagu sellest süsteemist mitte midagi aru. Pidevalt muudetakse graafikut. Normaalne oleks 3 tööl ja 2 vaba jne.

Samas kodus on kasvamas ka väike laps, 4,5 a poiss. Laps on jäänud tänu sellisele graafikule nii unurasse. Ei ole üldse aega kodus mitte midagi teha.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teadmata, kuidas on Teil töölepingus kokku lepitud tööaja korraldus ja -arvestus, ei saa kahjuks ammendavalt vastata. Teile juhiseks - TLS § 51 reguleerib igapäevase puhkeaja andmist ja TLS § 52 iganädalase puhkeaja andmist.
Loodetavasti on sellest abi.

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu