Tööõigus

Küsimus: Kuidas teha avaldust tööinspektsiooni?08.05.2012

Tere!
Mure siis selline, et töötasin 3 kuud ühes firmas, aga palka pole siiani saanud (jaanuarist-märtsini). Iga kuu 10. kuupäeval pidi palk tulema, aga pole siiani makstud. Andsin ka lahkumisavalduse 18.aprill, aga pole lõpparvet saanud. Tahaksin nüüd esitada tööinspektsiooni avalduse,et saaks tööandjalt nõuda oma palka ja viivist, aga ei oska seda korrekselt teha. Tõestuseks on mul leping, lahkumisavaldus ja konto väljavõte. Aga ei oska arvutada puhkusetasu ja viivist. Palk oli 320 eurot bruto (kolm kuud siis 960).

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Avalduse näidise töövaidluskomisjonile leiab tööinspektsiooni kodulehelt:
http://www.ti.ee/index.php?page=1454&
koos sinna juurde kuuluvate selgitustega.
Kui endas aga siiski kindel ei ole, siis oleks mõistlik pöörduda konsultatsiooni saamiseks või esindaja leidmiseks spetsialisti poole. Kahjuks ei saa ma Teie lahkumisavaldust, selle tõendatud esitamise ja töölepingu lõppemise kuupäeva teadmata ning töölepingut nägemata täpsemat nõu anda, sest teadmata kõiki üksikasju võin Teid hoopis eksiteele viia.
Õigluse võitu soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu