Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja peab minu tööga mitterahulolu ka tõendama?16.05.2012

Töötasin klienditeenindajana ühes firmas 2 kuud. Ühel hommikul saadeti kiri juhtkonnalt, et ei olda minuga rahul ja paluti kirjutada lahkumisavaldus. Kuigi ma olin endast väljas, paluti kohe alla kirjutada omapoolsele lahkumisavaldusele või siis töötan veel 2 nädalat ja nad vallandavad mu. Rahulolematus seisnes väidetavalt selles, et käis testostja ja mina ei tegelenud temaga. Ma isegi ei tea, kes see inimene oli ka kas ta üldse käis või oli ainult jutt. Tõestusmaterjal puudus ja kaamerad poes ei tööta. Firma kontor asub üldse teises linnas. Ma olin nii ehmunud, et kirjutasin alla ja olin selle päeva veel tööl. Tahaksin teada, kas neil oleks üldse inimest lihtsalt meili teel öeldud ütluste põhjal vallandada?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Jääb mulje, et tööandja kasutas ära Teie teadmatust ja Teie tegevus oleks võinud olla läbikaalutum. Arutasin seda küsimust oma kolleegi Tiit Kruusaluga, kes töövaidlustega otseselt tegeleb. Teie küsimuses oleva info põhjal puudus tööandjal tegelikult võimalus Teiega töösuhet lõpetada. Kuna "de fakto" Te siiski ise kirjutasite lahkumisavalduse, siis tagantjärele selle vaidlustamine ei pruugi olla tulemuslik. Täpsema hinnangu saaks anda peale tutvumist tööandja kirja ja Teie lahkumisavaldusega, et hinnata, kas tegemist oli tööandja poolse ähvarduse ja survega või lihtsalt ettepanekuga.
Soovides võimalusi negatiivseid õppetunde tulevikus positiivselt rakendada:

Merike Michelson
merike@metiabi.eu
www.metiabi.eu