Tööõigus

Küsimus: Kas töötav pensionär peab ka töölepingu lõpetamisest kuu aega ette teatama ja kas peab tegema kirjaliku avalduse?21.05.2012

Kas töötav pensionär peab ka kuu aega enne töölt lahkumist esitama kirjaliku avalduse või aitab suulisest ülesütlemisest? Poolest juulist algab puhkus kestab poole augustini ja peale puhkust oleks soov jääda töölt ära.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu seadus ei näe töölepingu ülesütlemisel pensionäridele ette eristaatust. Ikka tuleb vähemalt 30 päeva ette teha kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ülesütlemisavaldus.
Nauditavat pensionipõlve soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu