Tööõigus

Küsimus: Kui firma lõpetab tegevuse ja likvideeritakse, millised on töötaja õigused?29.05.2012

Kui osaühing lõpetab vabatahtlikult tegevuse ja see likvideeritakse, millised on töötaja õigused ja kas firma peab maksma ka hüvitist? Olen töötanud firmas 1,5 aastat ja tööleping on tähtajatu.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
1. Teile tuleb töölepingu erakorralisest ülesütlemisest ette teatada vähemalt 30 kalendripäeva või maksta selle eest hüvitist proportsionaalselt etteteatamistähtajast puudujäänud ajaga.
2. Kuna Teie puhul on tekkinud koondamissituatsioon, siis tuleb tööandjal maksta Teile koondamishüvitist ühe kuu töötasu ulatuses.
Soovides Teile kiiret uue ja sobiva töökoha leidmist:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu