Tööõigus

Küsimus: Kas lapsehoolduspuhkusel viibides võin töötada teisel töökohal täiskoormusega?30.05.2012

Tere!
Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel, kuid augustist enam emapalka ei maksta, kuna laps saab 1,5 aastaseks. Seda tean, et töötada teises ettevõtes lapsehoolduspuhkusel võib küll. Selline küsimus, kas ma võin ka täiskoormusega töökohal töötada ja kuidas saab olema tulumaksuvaba miinimumi arvestamisega?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Lapsehoolduspuhkus ei keela täiskoormusega töötamist, sellisel juhul tuleb sõlmida uus töö- või käsundusleping (TLS § 1).
Tulumaksuvaba miinimum on 2012. aastal on 144 eurot.
Kui saate samal ajal veel vanemahüvitist, tuleb tööle asumisest teavitada kindlasti Pensioniametit. Soovitav oleks ka sealt täpsemat informatsiooni küsida maksude mahaarvamise kohta saadava tulu suhtes.

Edu uutes ettevõtmistes:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu