Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja võib teha juba kolmandat tähtajalist töölepingut 5 aasta jooksul?03.06.2012

Tere.
Kas mulle tohib teha tähtajalist töölepingut juba kolmas kord 5 aasta jooksul? Töö ülesanded on täpselt samad. Sai tähtajaline läbi ja nüüd tehti uuesti talveni. Ja kas ajutist töölepingut võivad nad teha ka, kui mul on alla 3-aastane laps?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Eeldades, et sõlmitud töölepingute vahe on vähem kui kaks kuud, on Teie leping muutunud TLS § 10 lg 1 alusel tähtajatuks koos kõigi sellest tulenevate tagajärgedega. Kindlat ja püsivat töösuhet soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu