Tööõigus

Küsimus: Kas koondamisteate kätteandmise päev arvestatakse tähtaja sisse või mitte?06.06.2012

Olen avalik teenistuja. Sain koondamisteate kätte 22.mail. Teate järgi on minu viimane tööpäev 31.mai. Koondamiskäskkirja järgi makstakse mulle hüvitist vähem etteteatamise eest 14 tööpäeva. Asja uurides selgus, et meie ametkonnas loetakse, et oleksin pidanud saama koondamisteate 23.aprillil ja seega hüvitatakse mulle 14 tööpäeva tasu vähem etteteatatud aja eest, ehk siis 02.mai-21. mai ja koondamisteate kättesaamise päeva sisse ei arvestata, kuigi TSÜS-i kohaselt hakatakse tähtpäeva lugema sündmusele järgnevast päevast. Kuna täna veel kehtiv ATS räägib siiski koondamisest etteteatamisest, saabuks tegelik viimane tööpäev aga hoopiski 21.juunil (30 kalendripäeva etteteatamist, lugesin alates 23.maist). Seega tuleks mulle maksta 15 vähem etteteatatud tööpäeva eest ja lugeda päevi siiski nö ettepoole? Loodan, et esitasin oma küsimuse piisavalt selgelt.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Pean tunnistama, et Teie küsimus ajas mind alguses segadusse ja sellest ongi Teie küsimuses mainitud käskkirja nägemata raske aru saada. Jääb mulje, et Teie puhul on hakatud etteteatamistähtaega lugema x-päevast tagasi? Mina tugineksin siiski ATS § 130 lg 2, mis räägib selgesõnaliselt palga maksmisest etteteatamistähtajast puudu jäänud tööpäevade eest. Etteteatamise tähtaeg hakkab siis lugema koondamisteate saamise päevast ettepoole, mitta tagasi.
Teile uut töö- või teenistuskohta soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu