Tööõigus

Küsimus: Kui algab kollektiivpuhkus, millal siis on mõtekas esitada lahkumisavaldus?13.06.2012

Tere,
Kui 15 aastat tööl olnud inimene lahkub nüüd töölt 22.06.12 ja tegelikult hakkab neil kollektiivpuhkus lasteaias 25.06.12. Mis kuupäevast oleks kasulikum esitada lahkumisavaldus, et töötaja kahju ei saaks?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Tööaasta arvestust peetakse 01.01.-31.12.
Kui olete eelnevad puhkused kätte saanud, siis soovitan esitada lahkumisavaldus enne kollektiivpuhkuse algust. Töölepingu korralise ülesütlemise etteteatamise tähtaeg on 30 kalendripäeva, seega on tööandjal võimalus teha tasaarvestus enne puhkuse algust, et Teil ei oleks vaja oma ettesaadud puhkuse eest tagasi maksta.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu