Tööõigus

Küsimus: Kas summeeritud tööaja arvestusperiood võib olla 12 kuud?13.06.2012

Tere,
Kas summeeritud tööaja arvestusperiood võib olla 11 või 12 kuud? Tegemist majutusasutusega, kus talvel tunde ei tule, aga suvel "ela või" tööl?
Töölepingus on Tööajanorm 40t nädalas tööaja summeeritud arvestuse alusel. 1.september kuni1. mai on osaline tööaeg, kuid mitte vähem kui 0,5 tööajanormi.
Lugupidamisega

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Arvestusperiood on summeeritud tööaja puhul kuni neli kalendrikuud. Tervishoiu-, hoolekande-, põllumajandus- ja turismitöötajatel võib arvestusperioodi pikendada kollektiivlepinguga kuni 12 kuuni.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu