Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja võib keelata väljaspool tööaega töötamise teise tööandja juures?13.06.2012

Tere! Töötan üldtööajaga 35 tundi nädalas ehk 8.00-15.00 olen tööl. Mulle pakuti huvitavat lisatööd teises firmas. Kas tööandjal on õigus keelata töötamise väljaspool üldtööaega teises firmas?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu seaduse §§ 23-27 reguleerivad konkurentsi osutamist. Kuna Teie küsimus ei sisalda andmeid, mis tööd Teile pakutakse, kas tegemist on konkurentsi osutamisega praegusele tööandjale ja kuidas on konkurentsi osutamine Teie töölepingus reguleeritud, siis loodetavasti leiate eespool oleva viite järgi ise oma küsimusele vastuse.
Huvitavaid väljakutseid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu