Tööõigus

Küsimus: Kas puhkusehüvitist võib maksta igakuiselt koos töötasuga?03.07.2012

Tere,
Kas tähtajalise lepingu puhul on seaduspärane arvestada igakuiselt puhkusehüvitis juba töötasu sisse? Kui jah, siis kas töölepingus peaks olema ära määratud kui suur osa kokku lepitud tunnihindest on puhkusehüvitis?
Abi eest ette tänades.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Vastus on EI. Kokkulepe puhkuse hüvitamiseks raha või muude hüvedega töölepingu kestuse ajal on tühine (TLS § 70 lg 3).
Puhkusetasu makstakse eelviimasel päeval enne puhkuse algust... (TLS § 70 lg 2).
Kasutamata ja aegumata puhkus hüvitatkse rahas ainult töölepingu lõppemisel.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu