Tööõigus

Küsimus: Kuidas mõjutavad puhkuse sisse jäävad pühad puhkuse kestvust?29.06.2012

Tere
Kui mu puhkus hakkas reedel ja peaks lõpema siis järgmine neljapäev aga sinna jäävad sisse pühad 2 päeva ja kohe tuleb nädalavahetus peale, kas siis pean ikka tööle minema esmaspäeval?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie küsimuse põhjal eeldan, et tegemist on 7-kalendripäevase puhkusega, mis kalendrisse vaadates algas 22. juunil. Pühasid puhkuse sisse ei arvestata, seega jätame kalendripäevade lugemisest välja 23. ja 24. juuni. Teie puhkuse päevad oleksid seega: 22, 25, 26, 27, 28, 29, 30. juuni.
Juhul kui Te töötaksite graafiku alusel, võiks tööandja Teid graafikusse panna juba pühapäeval, 1. juulil kl 00.01.
Juhul kui töötate töölepingu järgi E- R, siis vaadeldakse 1. juulit tavalise nädalavahetuse puhkepäevana ja peaksite tööle minema esmaspäeval, 2. juulil.
Kui minu eeldus Teie võimaliku puhkuse kohta oli vale, siis näitena selgituseks loodetavasti kõlbas.
Suvist nädalavahetust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu