Tööõigus

Küsimus: Õigus õppepuhkusele bakalaureusetöö kirjutamiseks24.03.2011

Tere,
Kirjutan hetkel erialast bakalaureusetööd. Täiskasvanu koolituse seaduse teises peatükis § 8(3) on kirjas, et tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest.
Mul on kooli eksamisessioonidel käimisega kasutatud 11 ja kasutamata 9 päeva. Kas ma saan kasutada need 9 päeva keskmise palgaga oma bakalaureusetöö kirjutamisel?
Mis avalduse ma peaksin tööandjale esitama?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.
Teil on võimalik õppepuhkust kasutada keskmise töötasu maksmisega 9 päeva ulatuses ning vajadusel täiendavat õppepuhkust 15 kalendripäeva ulatuses kehtestatud töötasu alammäära maksmisega, kuid seda kõike ainult siis, kui osalete tasemekoolituse täiskoormusega õppes (TKS §8 lg5).

Avalduse esitate vastavalt oma otsusele, kas kasutamata õppepuhkust 9 päeva ulatuses keskmise töötasu säilitamisega või täiendavat õppepuhkust (päevade arv) tasemekoolituse lõpetamiseks.

Edu lõputöö kirjutamisel,
Merike Michelson

http://www.metiabi.eu
info@metiabi.eu