Tööõigus

Küsimus: Kas töögraafik võib olla koostatud nii, et igal pühapäeval olen tööl?06.08.2012

Tere! Töötan graafiku alusel ning iga pühapäev on tööpäev ning ka kaks laupäeva pean tööl olema. Kas on mingi seadus, mis ütleb, et mõni pühapäev võiks ka vaba olla?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Seaduses sellist ettekirjutust, mis kohustab pühapäeva puhkepäevaks jätma, ei ole.
Tööajakava (graafiku) koostamisel on oluline järgida töö- ja puhkeaja nõudeid TLS § 51 ja § 52 lõikes.
Seega peab summeeritud tööaja arvestuse korral 24 tunni sisse jääma vähemalt 11 tundi katkematut puhkeaega (TLS § 51 lg 1) ning nädala (seitsme päeva) sisse 36 tundi katkematut puhkeaega (TLS § 52 lg 2).

Õiglast töö- ja puhkeaega soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu