Tööõigus

Küsimus: Kas peaksin nõustuma kui tahetakse teisele tööle panna?04.08.2012

Olen poole kohaga koristaja toitlustusettevõttes, nüüd tulin puhkuselt ja tahetakse, et hakkan köögis täiskohaga koka abiks, tehakse lepin ringi. Kas ma pean nõustuma sellega ja mis on minu võimalused, kui keeldun?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tegemist on tööandja sooviga muuta töölepingut. Vastavalt TLS § 12, saab töölepingut muuta ainult poolte kokkuleppel. Seetõttu on tööandja ettepanek tööleping ringi teha (lepingu muudatus) igati korrektne.
Juhul kui Te sellega ei nõustu, siis peab töö jätkuma senistel tingimustel.
Enda jaoks parimaid ja läbimõeldud otsuseid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu