Tööõigus

Küsimus: Töötasin puhkuse ajal teisel töökohal, kas selle töö eest makstakse ka puhkusetasu?18.08.2012

Mul on ametlik töökoht, kust olin suvel puhkusel ja sain puhkuse rahad kätte. Suvel olin 3 kuud ametlikult ka teisel töökohal. Kas teine töökoht maksab mulle ka 3 kuu eest puhkuse tasu?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu seaduse kohaselt on töötajale ette nähtud puhkust vähemalt 28 kalendripäeva aastas (TLS § 55). Järelikult on Teil õigus puhkusele, mille arvutamise lihtsustatud valem on: (28 kalendripäeva : 12 kuud) x 3 töötatud kuud. Töösuhte lõpetamisel peab tööandja hüvitama väljateenitud puhkuse rahas (TLS § 71).
Õiglast lõpparvet soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu