Tööõigus

Küsimus: Kui kiiresti peab tööandja üle kandma lõpparve?30.08.2012

Olin 5-aastase lapsega 2 nädalat haiguslehel. Haiguslehe viimasel päeval, ehk siis reedel, saatsin tööandjale digitaalselt allkirjastatuna e-maili teel lahkumisavalduse alates esmaspäevast. Olin tööl veel katseajaga ja lahkumise põhjuseks on perekondlikud põhjused. Haiguslehe saatsin tähitud kirjaga. Ehk siis eilsest oli mul lahkumisavaldus kirjutatud aga täna on teisipäev ja veel ei ole mulle üle kantud lõpparvet.
Kui kiiresti lõpparve tuleb üle kanda ja mis on viivise protsent iga viivitatud päeva eest?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töölepingu võib katseajal üles öelda vähemalt 15-kalendripäevase etteteatamistähtajaga (TLS § 96).
Tööandja peab maksma töölepingu lõppemise päeval töötajale kõik väljateenitud tasud (töötasu, kasutamata puhkuse hüvitise jne). Seega on töölepingu seaduslik lõppemise päev 15 kalendripäeva arvestades selle teatamisest.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu