Tööõigus

Küsimus: Kuidas saab mittestatsionaaris õppimiseks töölt ära ja kuidas seda tasustatakse?10.09.2012

Õpin esimesest septembrist mittestatsionaarses õppes. Õpe toimub esmaspäeval ja teisipäeval 08.30-17.30.
Mitu päeva on mul õigust saada õppepuhkust?
Kui näiteks 30 päeva, aga õppeaastas tuleb kokku neid 70 - mis saab ülejäänud 40 päevaga?
Kas tööandja tasustab neid ka või pean palgata puhkuse võtma nendeks päevadeks?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes!

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Tasemekoolitus võimaldab mittestatsionaarses õppes või eksternina omandada põhiharidust ja üldkeskharidust...... (TäkS §3 lg 2).
Kui osalete tasemekoolitusel päevases õppevormis ning täiskoormusega õppes, on Teil õigus kasutada aasta jooksul 30 kalendripäeva õppepuhkust, mida tööandja tasustab 20 kalendripäeva ulatuses keskmise töötasuga (TäkS § 8 lg 5).

Ülejäänud päevade osas soovitan konsulteerida õppeasutuses pakutavate võimalustega, näieks läbida osa programmist õhtustel aegadel. Selle võimaluse puudumisel tuleb ilmselt kasutada põhi- või tasustamata (palgata) puhkust, seda muidugi kokkuleppel tööandjaga.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu