Tööõigus

Küsimus: Kas öötöö on eritasuga?28.03.2011

Palun öelge, kuidas tasustatakse öötööd?
Kas on olemas mingi seadus, mis kehtib kõigile?
Meil võeti öötöö eest lisatasu ära ja põhjendati, et see on tööandja oma otsustada, kas ta maksab või ei.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie küsimuses sisalduva info põhjal jääb mulje, et tööandja on käitunud seadusevastaselt. Vastavalt TLS § 45 lg 1 makstakse 1,25 kordset töötasu tööaja eest, mis jääb vahemikku 22.00- 06.00.
Võib ka eraldi kokku leppida, et töötasu sisaldab juba tasu ööajal töötamise eest, kuid siis peab see olema fikseeritud Teie töölepingus või selle lisas. Leping on aga kahepoolne dokument, mis eeldab kokkulepet, mitte ühe osapoole tahtmise jõuga pealesurumist.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu