Tööõigus

Küsimus: Kas lõpparvest võib tööandja oma suva järgi kinni pidada?11.09.2012

Kuidas peaksin käituma või mida tegema juhul, kui mul arvestati lõpparvest maha tööriiete ja visiitkaartide maksumus. Kas neil oli see õigus? Neilt küsides sattusin verbaalse sõimu ohvriks.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Ilma Teie kirjaliku nõusolekuta võib tööandja lõpparvest kinni pidada ainult Teile tehtud ettemaksed ja tasu väljatöötamata puhkuse eest (TLS § 78).
Soovitaksin tööandjalt kirjalikult nõuda lõpparve täielikku tasumist, andes selleks ka mõistlik tähtaeg, mida oleks võimalik täita. Kui see tulemusi ei anna, siis on võimalik pöörduda avaldusega töövaidluskomisjoni poole. Töövaidluskomisjoni pöördumine on tasuta, kui Te ei otsusta kasutada kõrvalist kvalifitseeritud abi.
Õiglasi lahendusi soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu