Tööõigus

Küsimus: Kas väikelapse isal on õigus keelduda nädalatepikkustest komandeeringutest?18.09.2012

Laps sündis juuni lõpul. Augustis oli lapse isal puhkus ja siis saadeti 3-nädalasele komandeeringule. Nädalapäevad antakse vabaks ja jälle mitmeks nädalaks komandeeringusse. Varasematel aastatel pole nii tihedalt kodust eemal olnud, töötas rohkem sadamas.
Noor ema imikuga kodus, pole vanemaid ega vanavanemaid abiks, kauplus mitme km kaugusel, autot pole.
Kas toimitakse õigesti ja kas isal peaks olema võimalik väikese imikuga rohkem koos olla?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Rasedat ja töötajat, kes kasvatab alla kolmeaastast või puudega last, võib töölähetusse saata üksnes tema nõusolekul (TLS § 21 lg 3).

Õigeid valikuid soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu