Tööõigus

Küsimus: Kas töö puudumisel antud vabad tunnid tuleb tööandja nõudmisel tagasi teha?03.10.2012

Kas tööandjal on õigust nõuda töötundide järele tegemist, kui temal ei ole anda tööd.
Reedesel päeval lasti inimesed 3 tundi varem töölt ära, kuna polnud tööd. Kuid nüüd nõuab tööandja, et need 3 tundi tuleb järele teha.
Kas sellele nõudele on alust?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Tööandja peab töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü (TLS § 35 lg 1).
Kirjeldatud informatsiooni põhjal ei näe alust töötundide järeletegemise nõudele.

Jätkusuutlikku töösuhet!

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu