Tööõigus

Küsimus: Kas olen kohustatud laupäeval inventuuri tõttu tööle minema ja kas saan selle eest tasu?09.10.2012

Tere,
Töötan töölepingu alusel E-R 8.00-17.00. Inventuur toimub laupäeval ja mind on määratud laokomisjoni. Kas mul on õigus saada selle päeva eest raha?
Tööandaja pakub vaba päeva.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kuna tegemist on tööga väljaspool kokkulepitud tööaega ja -mahtu, siis tuleks laupäevast inventuuri vaadelda kui ületunnitööd. Ületunnitöö tegemine eeldab sellekohast eelnevat kokkulepet. Seadus näeb ette ületunnitöö hüvitamise eelkõige samas mahus vaba aja andmisega, kui ei ole kokkulepet ületundide hüvitamiseks rahas. Rahalise hüvituse korral maksab tööandja ületundide eest 1,5-kordset tasu.
Ületunnitöö tegemist reguleerib TLS § 44.
Mõistlikke kokkuleppeid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu