Tööõigus

Küsimus: Kui koolitus toimub nädalavahetusel, kas siis nende päevade eest makstakse keskmist töötasu?09.10.2012

Kui koolitus, millele asutus lubab minna, toimub nädalavahetusel, kas siis pole tal kohustust maksta nende päevade eest keskmist töötasu?
Töötan graafiku alusel. Näiteks koolitus toimub reedest laupäevani. Mõlemal päeval 8 tundi. Keskmist töötasu arvestatakse vaid reedese päeva eest, samuti graafikusse pannakse vaid reedene koolituspäev. On see õige?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tööandja on kohustatud maksma koolituse ajal töötajale keskmist töötasu TLS § 28 lg 2 p 5 alusel. Juhul kui laupäevase koolituspäeva tõttu tekivad ületunnid, siis tuleb see hüvitada eelkõige samas mahus vaba ajaga või vastava kokkuleppe olemasolu korral tasustada 1,5-kordselt.
Õiglasi töösuhteid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu