Tööõigus

Küsimus: Tööandja keelab nohuga tööl käimise31.03.2011

Tere,
Kas tööandjal on õigus keelata töötajal tööle ilmuda, kui tal on nohu? Sellise sisuga kirja pani tööandja töökohas seinale.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Nimeliselt ühel töötajal nohuga tööl käimise keelamine tundub kummaline ja lõhnab ebavõrdse kohtlmise järele. Kui tööandja aga on andnud üldise korralduse haigena mitte tööle tulla, soovides säästa teisi töötajaid võimalikust nakatumisest, siis on see igati õiguspärane. Laialt levinud komme töökoha kaotamise hirmus haigena tööl käia ja siis teisi nakatada, ei ole sugugi õige. Tark tööandja saab aru, et selle tagajärjel jääb lõppkokkuvõttes veelgi rohkem töötajaid koju, kelle haiguspäevad tuleb tööandjal osaliselt (4.- 8. päev) kinni maksta ja soovib kaitsta oma töötajate tervist ning oma rahakotti. Loomulikult tuleb koju jäämise korral võtta töövõimetusleht ja kui perearst seda ei anna, siis peab ikkagi tööle minema. Ilma töövõimetusleheta kojusundimise korral peab tööandja maksma töötajale keskmist tasu.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu