Tööõigus

Küsimus: Kui palju peab tööandja ette teatama erakorralisest tööle kutsumisest?26.10.2012

Probleem seisneb selles, et näiteks töötajale, kellel on järgmine päev vaba, helistab tööandja ja palub tal järgmine päev tööle tulla. Või teine näide: mul on vaba päev ja tööandja helistab päeval kolme-nelja ajal ja teatab, et täna kell 9 õhtul on inventuur.
Vanast TLS'st on kuidagi meelde jäänud, et tööandja pidi ette teatama 2 päeva sellistest asjadest. Kas midagi sellist kehtib ka praegu?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu seadus ei määra, kui palju tuleks erakorralisest tööle kutsumisest teatada. Samas määrab TLS § 28 lg 1, et tööandja peab täitma oma kohustusi töötaja suhtes lojaalselt. Erakorraliseks väljakutsumiseks peab olema tõsine põhjus, et ära hoida kahju tekkimist. Kui selliseid väljakutseid tuleb tihti ja tegelikult oleks võimalik olukorda lahendada teisiti, siis ei saa pidada seda tööandja poolt lojaalseks käitumiseks.
Selget vahet isikliku ja tööaja suhtes soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu