Tööõigus

Küsimus: Lõpetasin töölepingu enne ettevõtte pankrotti, kes nüüd maksab mulle lõpparve?05.11.2012

Tere!
Kui firma läks pankrotti aga mina jõudsin oma töölepingu enne ära lõpetada kui pankrot tuli, kes siis maksab saamata jäänud töötasu ja puhkuseraha?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Saamata jäänud töötasu ja kompensatsioon kasutamata põhipuhkuse eest pidi laekuma Teie kontole viimasel tööpäeval. Pärast tööandja maksejõuetuks tunnistamist kohtu poolt, on võimalik taotleda tööandja maksejõuetuse hüvitist töötukassa kaudu (TKS § 19-§ 22).
Selleks tuleb ühendust võtta ettevõtte pankrotihalduriga, kelle pädevusse jääb töötukassale avalduse esitamine seoses saamata jäänud hüvitistega.
Nimetatud teema on tänapäeval üsnagi aktuaalseks muutunud, seetõttu on METI personaliabi oma pakutavate teenuste nimistut laiendanud ning korraldanud asjaajamist maksejõuetuks tunnistatud ettevõtetelt väljateenitud töötasude ja hüvitiste kättesaamiseks. Vajadusel leiate kontaktid meie kodulehelt.

Seniks edukat asjaajamist soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu