Tööõigus

Küsimus: Kas töölepingus võib olla punkt, et katseajal on töötasuks kindel summa ja üldsõnaliselt "pärast katseaega töötasu suureneb"?01.11.2012

Kas on lubatud töölepingus selline punkt, et katseajal on määratud kindel töötasu ning siis on kirjutatud, et katseaja lõppedes töötasu suureneb, kuid seda kui palju tõuseb või millest see oleneb, öeldud pole? Ning kui katseaeg on läbi, kas tööandja on kohustatud palka tõstma ning mille alusel peaks palga tõus tulema kui summat algselt määratud polnud?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Põhimõtteliselt ei ole selles minu hinnangul midagi keelatut. Kui tööandja peale katseaega töötasu kasvõi 1 eurosendi võrra tõstab, siis on ta oma lepingujärgse kohustuse täitnud.
Mina isiklikult ei lükkaks probleemi 4-ks kuuks edasi vaid esitaks Teie küsimused enne lepingu allkirjastamist tööandjale. Teiselt poolt on see aga igaühe isiklik otsus, kui oluline on temale kasvõi 4 kuud tööd ebamäärase perspektiiviga.
Enda jaoks parimat otsust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu