Tööõigus

Küsimus: Kas puhkusepäevad mõjutavad töötasu?05.04.2011

Tere,
Kas kuupalgalistel töötajatel arvestatakse puhkusepäevade eest töötasu viimase kuue kuu keskmise töötasu alusel?
Olen kuupalgaline töötaja. Viibisin puhkusel neli päeva ning saan nüüd reaalselt töötasuna (ehk siis palk ja puhkusetasu kokku) vähem raha, kui siis, kui ma ei oleks puhanud. Kas selline olukord on õige?
Tänan vastuse eest!

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere!
Jah, arvestatakse küll, kuid töötasu keskmise arvestamiseks võetakse jagatiseks tööpäevad, puhkusetasu puhul aga kalendripäevad (v.a riiklikud pühad).

Seepärast on kahjuks puhkuseks saadav tasu alati väiksem, kui töötasu töötatud päevade eest.

Kena kevadet,
Merike Michelson

http://www.metiabi.eu
info@metiabi.eu