Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja saab lõpetada töölepingu katseajal ilma põhjendamata?02.11.2012

Tööandja otsustas tellimuste vähenemise tõttu katseajal lõpetada töösuhte kahe töötajaga pärast 2 kuud töötamist. Kummalegi töötajale pole tööandja teinud ühtegi hoiatust ega kirjalikku märkust. Üks töötaja nõustus poolte kokkuleppega. Temale kirjutas tööandja lepingu lõpetamise aluseks §76. Teine töötaja nõudis katseaja ebarahuldavate tulemuste alusel lõpetamist lootuses saada ka põhjendused teada. Põhjendusi ei esitatud. Töölepingu lõpetamine sõnastati: Tööleping lõpetada Eesti Vabariigi Töölepingu seaduse §88 alusel katseaja eesmärgi mittetäitmise tõttu. Nagu näete, on tegemist täiesti valede paragrahvidega, lohakalt vormistatud dokumentidega. Töötajad kaaluvad lepingu lõpetamise vaidlustamist ja hüvitise nõudmist. Kas Teie hinnangul on selleks alust? Ette tänades vastuse eest.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Arvasin, et olen oma 17-aastase personalitöö ja mitmekümne töövaidluse jooksul enam-vähem kõike näinud või teiste kogemustest kuulnud, aga paistab, et inimeste "leidlikkuse" piirid on kaugelt avaramad... Teie esitatud andmete põhjal näen selget töövaidluse kohta, mille tagajärgede pärast on tööandjal rohkem põhjust muretsemiseks.
Nii õigluse kui õiguse võitu soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu