Tööõigus

Küsimus: Kui olin tähtajalise lepinguga lapsehoolduspuhkusel oleva inimese asemel ja jäin ise lapseootele, kas siis tööleping kehtib edasi?07.11.2012

Tere,

Mind võeti tööle tähtajalise töölepinguga, kus oli kirjas, et minu töösuhe kestab kuni asendatava lapsehoolduspuhkuselt tööle naasmiseni. Töölepingu kehtimise ajal jäin ise lapseootele ning läksin rasedus- ja sünnituspuhkusele enne kui asendatav tööle naasis. Siit minu küsimus, et kas minu tähtajaline tööleping lõppes asendatava tööle naasmise päeval või kehtib see edasi?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Tähtajaline tööleping lõpeb tähtaja möödumisel (TLS § 80 lg 1).
Kui leping on sõlmitud asendatava lapsehoolduspuhkuselt naasemiseni, siis lõpeb seoses sellega ka Teie töösuhe.

Meeldivat lapseootust!

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu