Tööõigus

Küsimus: Kas tohib olla rohkem kui kaks 24-tunnist vahetust nädalas?16.11.2012

Töötan vahetustega, 24h tööpäevadega. Vaatasin detsembri graafikut ja seal on pandud ühte nädalasse 3 vahetust ja nii kahel korral. Ehk siis 7 päevase töötsükli jooksul tuleb 72 töötundi. Kas tohib olla rohkem, kui 2 vahetust nädalas?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töötajale peab 24-tunnise ajavahemiku jooksul jääma vähemalt 11 tundi järjestikust puhkeaega. Üle 13 tunni vahetuste puhul täiendavat vaba aega võrdselt 13 töötundi ületanud tundide arvuga (TLS § 51 lg 5).
Summeeritud tööaja arvestuse korral seitsmepäevase ajavahemiku jooksul peab jääma 36 tundi järjestikust puhkeaega (TLS § 52 lg 2).
Ülaltoodud puhkeaegade järgimisel on tööandja käitunud seaduspäraselt, vastupidisel juhul soovitan kirjalikul pöördumisel sellele tähelepanu juhtida ning anda mõistlik aeg tööajakava seaduspäraseks muutmiseks.

Õiglast töö- ja puhkeaja vahekorda!

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu