Tööõigus

Küsimus: Kas dekreedis oldud aja eest koguneb ka lisapuhkusepäevi?20.11.2012

Küsimus järgmine: esimese lapsega jäin dekreeti 2008.a. aprillis, teise lapsega olin dekreedis 2010 suvi. Nüüd, kui olen tööle naasnud (oktoobris 2012), kas mul on mingeid puhkusepäevi tiksunud lisaks nende kahe dekreedi arvelt (et siis lisaks sellele põhipuhkusele)?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Rasedus- ja sünnituspuhkusel viibimise aeg arvestatakse põhipuhkuse õigust andva aja hulka (140 päeva töövõimetuslehega).

Lapsehoolduspuhkuse ajal töösuhe peatub, seetõttu ei teki ka õigust puhkusepäevadele.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu