Tööõigus

Küsimus: Kuidas ja millal vormistada tähtajalise töölepingu lõppemine, kui tähtaeg on pühapäeval?21.11.2012

Tere,
Tähtajaline tööleping lõpeb pühapäeval, mil personaliosakond ja raamatupidaja ei tööta aga töötajal on laupäev (või ka pühapäev) tööpäev.
Mis kuupäevast teha käskkiri ja töölepingu lisa, kas reedel, et TL lõpeb pühapäeval või siis esmaspäeval, et TL lõppes pühapäeval?

Tänan

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tähtajaline tööleping lõpebki tähtaja möödumisel, selle eraldi vormistamine ei ole kohustuslik. Kui ettevõtte sisemine asjaajamine seda siiski nõuab, soovitaksin vormistamine teha reedel. Kuna töölepingu lõppemisel muutuvad sissenõutavaks kõik töösuhtest tulenevad nõuded, siis peaks raamatupidamisel olema alus töötasu väljamaksmiseks hiljemalt lepingu kehtivuse viimasel päeval, mitte tagantjärele. Kui palgapäev langeb puhkepäevale, tuleb töötasu välja maksta nädala viimasel tööpäeval.
Korrektset töösuhte lõpetamist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu