Tööõigus

Küsimus: Kas kuupalgaga töötaja peab detsembris töötama üle normtundide?25.11.2012

Saan kindlat kuupalka. Nüüd detsembri normtundide arv on vaid 144 tundi. Ülemus on pannud graafikusse aga 176 tundi tööaega. Kui küsisin, siis vastas, et kuna meil on kuupalk ja see on mõeldud 176 tunni kohta, siis tuleb ka need täis teha. Lisan, et ei tööta summeeritud aja alusel. Kas tõesti kuupalgaga kuu tegelikud normtunnid ei kehti? Olen ma millestki valesti aru saanud ja kas ülemusel on õigust seda nõuda või tuleks kõik tunnid, mis ületavad 144 tundi, siiski eraldi tasustada?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Mulle meeldib mõelda, et Teie tööandja ei ole mitte pahatahtlik, vaid temal puuduvad teadmised tööaja arvestusest.
Töölepingus kokkulepitud kuutasu on määratud muutumatu suurusena igakuise tööajanormi täitmise eest. Selle aasta detsembris on tööajanormiks 141 tundi, sest vastavalt TLS § 53, lühendatakse Uusaastale eelnevat tööpäeva 3 tunni võrra. Iga detsembrikuus töötatud tund, mis ületab 141 tundi, on käsitletav ületunnina, mis tuleb 1,5-kordselt tasustada.
Õiglaseid töösuhteid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu