Tööõigus

Küsimus: Kas vahetustega töö korral pean vabal päeval käima tööandja korraldatud koolitusel?28.11.2012

Tere
Mul on vahetustega töö ning ettevõte korraldab koolitusi, mis langevad minu vabale päevale, kas ma pean siis seal käima?
Lepingus pole kirjas, et koolitused on kohustuslikud ja suuliselt või muudmoodi pole ka öeldud, et need kohustuslikud. Tööaja hulka see aeg ka ei lähe.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastavalt TLS § 28 lg 2 p 5 on tööandja kohustatud tagama töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks tööandja ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kandma koolituskulud ja maksma koolituse ajal keskmist töötasu.
Töötajal omakorda on kohustus TLS § 15 lg 2 p 4 alusel koolitustel osaleda.
Juhul, kui tööandja teeb koolitusel osalemise kohustuslikuks, läheb see tööaja sisse ja selle eest makstakse keskmist tasu. Omast vabast ajast, ilma tasu maksmata, ei ole tööandjal õigust nõuda koolitusel osalemist.
Õiglast tööaja arvestust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu