Tööõigus

Küsimus: Mitu lisapuhkepäeva (lapsepäevi) on mul nelja kuu töö eest võimalik saada?17.12.2012

Tere

Tekkis selline küsimus, et kui ma naasesin tööle peale lapsehoolduspuhkust 1.septembri seisuga, siis kui palju lisapuhkusepäevi selle aja eest on mul võimalik võtta? Mõtlen siis lapsepäevi (laps on 2,5a).

Ette tänades,

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
TLS § 64 alusel on kuni 14-aastase lapse vanemal õigus saada kuni 10 tööpäeva tasustamata puhkust, mis aegub kalendriaasta lõppedes. Seaduseandja ei ole tasustamata puhkuse pikkust seostanud töötaja tegelikult töötatud ajaga. Veelgi enam - seaduseandja on väljendanud oma tahet mitte siduda tasustamata lapsepuhkuse pikkust töötaja tööpanusega TLS eelnõu seletuskirjas (lk 49). Minu tõlgenduse järgi peaks Teil olema õigus tasustamata lapsepuhkusele 10 tööpäeva ulatuses.
Ilusat jõuluaega koos oma lapsega soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu