Tööõigus

Küsimus: Kas rasedat saab koondada ettevõtte või äriühingu tegevuse lõppemisel?21.12.2012

Saan aru, et koondada ei saa rasedat väljaarvatud tööandja tegevuse lõppemisel, aga küsimus on selline kui meil on suur ettevõte paljude allüksustega erinevates linnades ja nüüd on kuuldused, et tahetakse meie allüksust kinni panna. Kas siis kehtib ikka samamoodi väide, et rasedat ei saa koondada, kuigi meie üksus pannakse kinni ja rasedana ei oleks mul selles firmas oma linnas enam tööd? Kas nad saavad mind koondada rasedana kuigi firma ise jääb, aga meie linnas kaob allüksus ära?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Seaduse mõte, mida on väljendatud nii TLS eelnõu seletuskirjas kui ka TLS käsiraamatus, on selline, et kui alles ei jää ühtegi töökohta, kus töötaja saaks töötamist jätkata, siis on koondamine õigustatud. Juhul, kui ettevõte lõpetab Teie linnas tegevuse, siis minu hinnangul on Teie koondamine seaduspärane.
Soovides perele tervikuna sissetuleku säilimist ja ilusat lapseooteaega:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu