Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja saab töölepingus kokkulepitud tunnihinnet vähendada?21.12.2012

Firmas töötavatele inimestele makstakse tunnitasu alusel palka. Sealjuures on tasemed, millel on igale kolmele tasemele kehtestatud töölepinguga tunnihinne. Nüüd on tööandja ähvardanud tasemeid alandada. Kas tööandja saab ka tunnihinnet töötajatel vähendada? Või kehtib töötasu vähendamine proportsionaalselt tööaja vähenemisega?
Tänan

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töötasu vähendamine on töölepingus kokkulepitud tingimuste muutmine, mida saab teha üksnes poolte kokkuleppel. Erandina on tööandjal lubatud majanduslikel põhjustel, mida ta ei olnud suuteline ette nägema ega ära hoidma, aasta jooksul töötasu vähendada kuni kolmeks kuuks TLS § 37 ettenähtud korras. Sellisel juhul võib töötaja proportsionaalselt töötasu vähendamisega keelduda töö tegemisest.
Töökoha säilimist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu