Tööõigus

Küsimus: Kas seadusega on ette nähtud öö(töö)tundide piir ühes kuus?10.01.2013

Tere
Ma töötan ettevõttes, mis on avatud 24/7 ja sooviksin teada, et kas seaduses on kuidagi see ka välja toodud, et kui palju tunde kuus töötaja võib teha öötunde? Või see on tööandja otsustada?
Tänan vastuse eest!

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kuna Te ei ole välja toonud oma tegevusala ega täpsustanud oma graafikut, siis saan vastata ainult viitega TLS § 50, mis seab öötööle teatud piirangud. Pöörake tähelepanu ka TLS § 50 lg 4 toodud erandite võimalusele.
Tervisele vastavat koormust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu