Tööõigus

Küsimus: Kas ettevõte peab maksma palka, kui hetkel tööd pakkuda ei ole?10.04.2011

Tere,
Tööleping on sõlmitud 2010.a oktoobris. Kuna ettevõttel tööd pakkuda ei ole, siis ei ole ma saanud ka töötasu. Lepingus on tunnitasu alusel tasustamine.
Kas ettevõte peab mingit töötasu maksma või ei?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui ettevõttel ei ole tööd anda töötajast mitteoleneval põhjusel, siis tuleb töötajale maksta keskmist tasu (TLS § 35). Kui Teie töölepingus ei ole kokku lepitud osalises tööajas, siis eeldatatakse, et töötate täiskoormusega - st. 40 tundi nädalas ja 8 tundi päevas (TLS § 43 lg 1 ja lg 2). See peaks olema ka tasu maksmise aluseks tööseisaku korral.
Soovin nii Teile kui Teie tööandjale rasketest aegadest ülesaamist, et oleks tööd ja sissetulekut, millest palka maksta.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu