Tööõigus

Küsimus: Kas 0,5 koha eest võib maksta töötasu vähem kui pool miinimumpalka?15.01.2013

Kas 0,5 koha eest võib maksta töötasu vähem, kui pool miinimumpalka?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastus on EI. Vabariigi Valitsus kehtestas alates 01.jaanuarist 2013.a. töötasu alammääraks täistööaja korral 320 € kuus ja 1,90 € tunnis. Seaduspärane on töötasu vähendamine proportsionaalselt koormuse vähendamisega, mis 0,5-koormuse korral on 160 € kuus/ 1,90 € tunnis.
Seadusega ettenähtud tasu soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu