Tööõigus

Küsimus: Kui saan poole aasta töötamise järel oma esimese 2-nädalase puhkuse, palju mul siis veel puhkepäevi järel on?19.01.2013

Tere

Asusin uude kohta tööle 1.juuli 2012, nüüdseks olen olnud siis üle poole aasta tööl ja saan oma esimesed 2 nädalat puhkust kohe. Palju mul nüüd puhkuse päevi järele jäänud on?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Eeldusel, et Teie põhipuhkuse pikkuseks on 28 kalendripäeva, siis 2012.a. eest on Teil välja teenitud õigus 14-päevasele puhkusele. 2013.a. eest on Teil õigus saada 28 päeva puhkust, kuid silmas tuleb pidada asjaolu, et juhul, kui puhkus antakse aasta keskel, n.ö. ette, siis töölepingu lõpetamise korral peab tööandja ettepuhatud puhkusetasu Teie lõpparvest kinni.
Head puhkusenautimist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu